14. Europcar Ofisler ve Lisansiyeler Toplantısı, 17-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında NG Sapanca Wellnes & Convention’da gerçekleşti. 32 ilden ofis temsilcilerimizin katıldığı toplantının bu seneki mottosu “Sınırlarını Aş” oldu.

Toplantının ilk günü, otele ulaşan katılımcılarımızı odalarında isimlerine özel olarak organize edilen kutular ve ve içlerinde özenle hazırlanan hediyeler karşıladı.

Öğle yemeğinden sonra paintball aktivitesine giden katılımcılar hem macera dolu hem de ekip ruhunu doyasıya yaşadıkları eğlenceli ve bir o kadar da keyifli bir turnuvada stres attılar. Paintball turnuvasından sonra otele geri dönen katılımcılarımız keyifli bir akşam yemeğinde bir araya geldiler.


Europcar Türkiye olarak Türkiye pazarındaki 21. yılımızı geride bırakırken özgür düşünmeye, cesaretimizle büyümeye, potansiyelimizi keşfetmeye ve sınırlarımızı aşmaya odaklandık.

Türkiye genelindeki lisansiyelerimiz ve ofis temsilcilerimiz ile bir araya gelerek yıllık hedeflerimiz ve stratejilerimizi konuşmak; iş ortaklarımız ile olan iletişimimizi güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlediğimiz etkinliğimizin bu yıl 14’ncüsü yoğun bir katılım ile başladı.

Toplantı sloganımız bu sene #SınırlarınıAş idi.

Sınırların insanların zihinlerinde olduğu, bu sınırları tanımlayıp, onları aşmak için adımlar atılması gerektiği ve daha sonrasında bizi durduracak hiçbir gücün olmadığından yola çıkarak bu mottoyu geliştirdik.

Toplantı Europcar Türkiye CEO’muz Sn. Fırat Fidan’ın sunumu ile başladı.

Sn. Fidan sunumunda dünyada ve Türkiye’deki otomotiv sektörünün güncel durumunu ve verilerini analizlerle birlikte aktardı. Son yıllardaki araç kiralama istatistiklerini, araç kiralama sektörünün geleceğini ve mega trendlere dair bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Europcar Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sn. Serkan Demir’in sunumu ile toplantı devam etti.

Sn. Demir sunumunda Europcar Türkiye’deki gelişmeleri, iş birliklerini, sponsorluk faaliyetlerini ve yeni açılan ofislerimizi paylaştı. Ayrıca ciroların son 4 yıldaki değişimlerine dikkat çekti.

Kahve molasının ardından merakla beklenen konuğumuz Sn. Aret Vartanyan bizlerleydi. Yazar, motivasyon konuşmacısı Sn. Vartanyan 1.5 saat süren “Sınırlarını Aş” temalı konuşması ile toplantıda motivasyonumuzu yükseltti.

Ekonomist Sn. Fatih Keresteci sektördeki son gelişmeleri ve finansal durumları analiz ve örneklerle açıkladı. Katılımcıların yoğun ilgisiyle devam eden toplantı soru cevap ile sona erdi.

Influencer ve Yemek Eleştirmeni Eray Kılıç toplantımıza katılarak marka iş birliği çalışmalarımızdan ve gelecek projelerimizden bahsetti.

İş Ortaklarımız Shell ve Start Sigorta yetkilileri de toplantıda bizlerleydi.

Shell firmasını temsilen Sn. Gamze Özcan ve Start Sigorta’yı temsilen Sn. Ufuk Özsöz sunumlarında marka çalışmalarından ve iş birliğimizden bahsettiler.

Workshoplarla bilgilerimizi tazeledik…

Sunumların ardından toplantımız workshoplar ile devam etti. Europcar Genel Müdürlükte çeşitli pozisyonlarda görev alan yetkililerimiz kurumsal iletişim, pazarlama, müşteri ilişkileri, faturalandırma, müşteri hizmetleri, bilgi teknolojileri ve hasar konularında hazırladıkları sunumları lisansiyelerimizle paylaşarak onlardan gelen soruları yanıtladılar. Sn. Macit Mutlu Sarı ise yeni hayata geçirdiğimiz yazılım sistemimiz Medos hakkında verdiği bilgiler ile akıllardaki soru işaretlerini giderdi.

Dillere destan bir gala gecesi…

Muhteşem bir coşku ve heyecanın iç içe olduğu Europcar Lisansiyeler ve Ofisler Toplantısı “Gala Gecesi” renkli anlara sahne oldu. Büyük “Gala Gecesi” Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Hüseyin Fidan ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin ödül takdimi ile başladı. Gecede Lara Ofis 2023 En İyi Ofis Dizaynı Ödülü, Mersin Ofis 2023 Girişimcilik Ödülü, Samsun Ofis ise 2023 Müşteri Memnuniyeti Ödülü‘nün sahibi oldu.

Kıdem ödülleri de sahiplerini buldu…

Yıllarca Europcar markasına emek vermiş olan Gaziantep, Bingöl, Kahramanmaraş, Kemer, Sivas, Şanlıurfa, Konya, Elazığ, Didim ve Bursa ofislerimiz başarılarını kıdem ödülleri ile taçlandırdılar.


Toplantı anısına Türk Eğitim Vakfı’na bağışta bulunduk…

Tüm katılımcılarımız adına yaptığımız bağış ile Türk Eğitim Vakfı’nın depremzede gençler için oluşturduğu burs fonuna destek olduk. Bağış sertifikalarını gala gecesinde katılımcılarımıza takdim ettik. Aynı zamanda tüm masalara çekiliş için hazırladığımız numaraları bıraktık.

Muhteşem sesi ve sahne performansıyla Gökçe Türk bizlerleydi…

Gecenin ilerleyen saatlerinde Sanatçı Gökçe Türk, sahne alarak tüm misafirlere unutulmaz bir gece yaşattı. Gökçe Türk ve orkestrası ile eğlenen katılımcılar tüm yılın stresini attı.


Gala gecesi Gökçe Türk’ün ardından DJ Emre Yiğit’in müthiş solo performansı ile noktalandı.

Europcar Gala Gecesi’nde sürpriz çekiliş ile hediyeler sahipleri ile buluştu!

Gala gecesinin müthiş atmosferine bir de çekiliş heyecanı eklendi. Kura ile yapılan çekilişte kahve makinesi, cep telefonu, akıllı saat, tablet, bluetooth kulaklık, hoparlör ve daha pek çok elektronik ürün şanslı sahiplerini buldu.

14. Europcar Lisansiyeler ve Ofisler Toplantısı sunumlarına ulaşmak için buraya, galeriye ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.