Europcar Türkiye olarak her yıl düzenlemeye çalıştığımız Lisansiyeler ve Ofisler Toplantısı’nın 2019 yılı buluşması Kıbrıs Girne’de bulunan Elexus Hotel’de yapıldı.

12.si düzenlenen bu toplantı 27 Mart 2019’da başlayıp 29 Mart 2019’da sona erdi.

Toplantının temel amacı Europcar lisansiyelerinin genel merkezle olan iletişimini güçlendirmek, aynı zamanda Europar Türkiye’nin stratejilerini, hedeflerini ve beklentilerini lisansiyeler ile beraber paylaşmak, önerileri dinlemek ve yeni sezona güçlü girebilmek idi.

Europcar Genel Müdürü & YK Üyesi | Fırat Fidan

Tüm ezberleri bozmak için yola çıkan Europcar ekibi bu seneki toplantı mottosunu da #ezberbozaneuropcar olarak belirledi.

BKM Oyuncusu Cem İşçiler de ezberleri bozdu.

iki tam gün süren toplantının açılış konuşmasını yapan Europcar Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Fırat Fidan; ekonominin ve ülkenin içinde bulunduğu durumdan başlayarak Europcar’ın global stratejilerini ve Türkiye için oluşturdukları stratejileri de anlattı. Aynı zamanda 2018 yılını da değerlendiren Fidan; “Bu sene turizm açısından rekor kıracağımız bir yıl olacak, bundan dolayı hepimiz 69 ofisimiz ile Europcar Türkiye’nin de rekorlara imza atacağı bir yıl olması için durmadan çalışacağız” dedi.

Fırat Fidan’ın sunumunun ardından, diğer sunumlara geçmeden önce BKM oyuncusu Cem İşçiler; bugüne kadar 5 ilde, 100’den fazla sergilediği tek kişilik gösterisi “Komik Olan Ben Değilim“i kendine özgü tarzı ve samimi hikayeleri ile tüm katılımcılara anlatarak herkesi güldürdü.

İş ortakları Europcar Türkiye ile uyguladıkları projelerden bahsetti.

Kahkaha ile geçen açılış günü Europcar’ın iş ortakları sunumları ile devam etti.
Europcar’ın iş ortaklarından biri olan Renault-Mais Yetkilisi Aydoğan Apak’ın sunumu ile başlayan seans, sırasıyla TDB Yetkilisi Orçun Kızıltepe, Drivee ortağı Emir Çavuş, Rent’n’Connect yetkilisi Caner Taşçı, GDL Danışmanlık firma sahibi Demet Güdül, Demirkaya Hukuk Müşavirliği sahibi Alp Demirkaya ve Oz Mimarlık firma ortağı Mert Ozan ile devam etti.

Lisansiyeler bilgi akışını sevdiler…

Bilgi anlamında yoğun olan fakat katılımcıları da çok fazla sıkmamak için max 20 dklık sunumlar ardı ardına devam etti. Lisansiyelerin de bol bol bilgi aldığı bu sunumlar sonrası yine bir ilk olan ve Europcar’da ezberleri bozan uygulama yapıldı ve daha önce belirlenen 6 Europcar lisansiyesine sunum yaptırılarak, kendilerine bölgelerindeki en iyi uygulamaları ve yenilikleri anlatma fırsatı verildi.

Ödüller sahiplerine verildi

Toplantıların arasında lisansiyelere ve ofislere başarı ve kıdem ödüllerimiz de verildi. 10 ve 15 yıldır bizimle olan lisansiyelerimizden Bursa Lisansiyesi Hayati Yıldırım, Urfa Lisansiyesi Mehmet Şorkılıç, Kuşadası Lisansiyesi Bora Demir, Alanya lisansiyemiz Şevki Çevik kıdem ödüllerini alırken; Müşteri Memnuniyeti En Yüksek olan lisansiyemiz Sivas ofisi ile Abdülmüttalip Kutlu, En Yüksek Ciro Ödülü ile Trabzon lisansiyesi Özer Bayraktar ve Ofis Dizayn Ödülü ile Alanya lisansiyesi Şevki Çevik başarı ödüllerini almaya hak kazandılar.
Ayrıca Europcar Türkiye adına verilen ödüllerde; En Başarılı Bölge Müdürü Ödülü’nü Barış Yıldız, Müşteri Memnuniyeti En Yüksek olan ofisimiz Antalya ofisi ile Ahmet Önen ve En İyi Gelişim Gösteren Ofis Ödülünü ise İstanbul Sabiha Gökçen ofisimiz ile Eren Erkilet aldı. Kendilerini bu başarılarından dolayı kutlayıp, yeni başarılar için desteklerimizi her zaman devam ettireceğimizi bildirdik.

Soru, cevap ve temenniler

Soru cevap ve temenniler bölümünden sonra, toplantının kapanış konuşmasını yapan Europcar Genel Müdürü ve ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, Europcar Mobility Group’un globalde hayata geçirdiği satın almalar ile güçlenerek sektördeki konumunu sağlamlaştırdığını söyledi. Bununla birlikte ASF Otomotiv ve Europcar International’ın başarılı geçen beş senin ardından distribütörlük anlaşmalarını 2023 yılına kadar uzattıkları bilgisini paylaşan Fidan, “Yapılan yeni anlaşmalar neticesinde karşılıklı iş birliğimizin 5 sene boyunca daha da geliştirilmesine karar verdik. Bu konuda önceliği mevcut Europcar ağının Türkiye’de genişletilmesi, yeni şehir ve havalimanı ofislerinin açılması, İstanbul 3. Havalimanındaki ofisin faaliyete geçirilmesi ve düşük maliyetli araç kiralama pazarında faaliyet gösteren Interrent markamızın iki yeni noktada daha hayata geçirilmesine karar verdik.
Ayrıca Türkiye’deki ofis sayımızı %15 oranında arttırdık ve 2019 yılında da arttırmaya devam edip en az 75 ofis ile hizmet vereceğiz” dedi.

Filoya 2.500 araç takviyesi

Europcar’ın Türkiye genelindeki 69 lisansiye ofisinin katılımıyla KKTC’de gerçekleştirdiği toplantıda önemli bilgiler paylaşan Fidan, içerisinde bulunduğumuz ekonomik daralma sürecine rağmen, sektörü desteklemek için adımlar attıklarını söyledi. Büyüme stratejileriyle paralel olarak araç filolarını genişlettiklerini vurgulayan Fidan, şunları kaydetti:

“Europcar Türkiye olarak araç filomuza 1.500 yeni araç daha ekledik. Türkiye genelindeki ofislerimizin sayısı arttıkça filomuzu genişletmeye devam edeceğiz. Bu son satın alma ile filomuzdaki araç sayısını da 5 bine çıkarmıştık oldu. Önümüzdeki süreçte hedefimiz, 1.000 yeni araç daha alarak filomuzu gençleştirmek ve büyütmek. Ezberleri bozmak için çıktığımız bu yolda 2019 yılında yine tüm ezberleri bozarak ve kendimizi daha da yenileyerek 2020 yılı toplantısında sizlerle tekrar buluşacağız” diyerek toplantıya son verdi.

Europcar Türkiye Lisansiyeleri

Ezber bozabilmek için her gün sizi korkutan bir sey yapın…

– Eleanor Roosevelt

Toplantıya ait tüm sunumları ve fotoğrafları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.
Fotoğraflar için buraya tıklayın, sunumlar için buraya tıklayın.