13. Europcar Ofisler ve Lisansiyeler Toplantısı, 23-25 Mart 2022 tarihinde HiltonSA Mersin Otel’de gerçekleşti. 28 ilden 74 ofisin katıldığı toplantının mottosu “Harekete Geç” oldu.

Toplantının ilk günü, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerini misafirler ve çalışanlar ile buluşturulduğu gezi programıyla başladı. Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Kanlı Divane Antik Kenti’ni gezen misafirler, deniz kenarındaki bir balık restoranında öğle yemeklerini yedikten sonra her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği, Cennet ve Cehennem Obruklarını gezdi ve tarihin güzelliklerini içine çekti. Herkesi kendine hayran bırakan Cennet ve Cehennem Obrukları gezisinden sonra günü Mersin Marina’da yenen keyifli akşam yemeğiyle toplantının ilk günü sona erdi.

Europcar lisansiyeleri ile genel merkezin iletişimini güçlendirmek, yıllık hedef ve stratejiler hakkında bilgi vermek, lisansiyelerin genel merkezden beklenti ve önerilerini dinlemek amacıyla yapılan toplantı, 24 Mart 2022’de, saat 10:00’da HiltonSA Balo Salonu’nda başladı.

“Yeni Nesil Artık Araç Sahiplenmekten Çok Araç Kiralamaya Yöneliyor.”

Toplantının açılış konuşması ve ilk sunumunu yapan Europcar YK Üyesi ve Genel Müdürü Fırat Fidan, araç kiralama sektörünün mevcut durumu ve gelecekteki öngörüleri hakkında detaylı bilgiler verdi.
Sunumunda otonom araçlar, paylaşımlı araç kiralama seçenekleri gibi birçok konudan bahseden Fırat Fidan, kuşakların araç kiralama davranışlarına da değinerek, yeni neslin artık araç sahiplenmekten çok araç kiralamaya yöneldiklerini vurguladı.

Europcar Genel Müdür Yardımcısı Serkan Demir, katılımcılara hem toplantı gündeminden hem de genel Europcar hedeflerimizden bahsetti.

Pandemiye Rağmen Europcar Ailesine 19 Yeni Lisansiye Eklendi.

Europcar Türkiye Lisansiyeler ve Denetim Müdürü Hülya Akyüz’ün yaptığı sunum ile birlikte, takvim sayfalarında geri gidilerek lisansiye tarihinde bir yolculuğa çıkıldı. Europcar’ın ilk lisansiyeleri ve yıllar içinde yapılmış lisansiye toplantılarından görüntüler ile keyifli ve nostaljik anlar yaşandı. Pandeminin araç kiralama sektörünü olumsuz etkilediği dönemde bile 19 yeni lisansiye anlaşmasının yapıldığı vurgulanarak, aramıza katılan yeni lisansiyelerimizin kendilerini tanıttıkları videolara yer verildi.

Europcar Türkiye merkez ofis çalışanlarının yaptığı sunumlar ile devam eden toplantıda, 2020-2022 yılları arasında yapılan ve yeni dönemde yapılması planlanan pazarlama aktiviteleri, kurumsal firmalarla yapılan iş birlikleri, müşteri ilişkileri yönetimi, broker satış kanalları ve fiyatlandırmaları hakkında bilgiler verildi.

Europcar Lisansiyelerinden Bilgi Paylaşımı

13. Europcar Ofisler ve Lisansiyeler Toplantısı’nda, Europcar Dalaman Lisansiyesi – Menderes Akbulut, Europcar Kuşadası Lisansiyesi – Bora Demir, Europcar Samsun Lisansiyesi – Necip Kutlu genel merkez ile beklenti ve önerilerini paylaştılar. Bölgelerinde yapmış oldukları uygulamalardan örnekler paylaşan lisansiyeler, diğer lisansiyelere de ışık tuttular.

Europcar Türkiye İş Ortakları Da Sahnedeydi!

Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Shell’den Sayın Gamze Özcan başta olmak üzere, Europcar Türkiye’nin iş ortakları da sahnedeydi. Barlas Lastik – Barış Ebinç, Build Up- Bahar Yapıcılar, C Level – Macit Mutlu Sarı, JUR-İrze Kalkavan, DSS Çözüm Sistemleri-Rüştü Tektaş, Karma Reklam- Fatih Gültekin kendi şirketleri ile ilgili kısa bir tanıtım yaptıktan sonra, Europcar Türkiye ile birlikte gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında lisansiyelere bilgiler verdi.

Europcar Türkiye temsilcisi Faz Oto Kiralama A.Ş.’nin de çatısı altında olduğu FDN Grubu Şirketleri’nden ASF Fiat Genel Müdür Yardımcısı Nilgün Çimen ve ASF Renault & Dacia Satış Müdürleri Özer Yılmaz ve Gökmen Nirgiz de lisansiyeler ile otomotiv sektöründeki mevcut durumu paylaştı.

Başarı Takdir Getirir!

Gün boyu çeşitli sunumlarla süren toplantının son bölümünde, lisansiyelere 5 farklı kategori altında ödülleri takdim edildi.

En Girişimci Lisansiye Kategorisi birincisi Europcar Mersin- Tamer Avşar olurken, ikincisi Europcar İstanbul – Beylikdüzü – Nida Erdem, üçüncüsü Europcar Samsun – Necip Kutlu, dördüncüsü Europcar Mardin-Selman Tekin oldu.

Müşteri Memnuniyeti Ödülü’nü, Europcar Dalaman – Menderes Bulut alırken, Ofis Dizayn Ödülü’nü ise Europcar Kayseri – Mehmet Alp aldı.

Ödül töreninde, Europcar Türkiye ile 20 yıldır birlikte olan lisansiyelere de ödülleri takdim edildi.

Europcar 20. Yıl Ödülü’ne hak kazanan lisansiyeler; Europcar Adana – Asaf Uludemirci, Europcar Dalyan- Mehmet Çobanoğlu, Europcar Fethiye – Coşkun Ünsal ve Europcar Ürgüp – Ahmet Öcal oldu.

Sürpriz Hediyeler ve Keyifli Dakikalar!

Bu yıl ilk defa yapılan sürpriz hediye çekilişi ile Europcar lisansiyelerinden şanşlı olanlar birbirinden güzel teknolojik hediyelerin sahibi oldular.

Sürpriz hediye çekilişinin ardından, sosyal medyadaki komik videoları ve BKM Mutfak Açık Mikrofon Stand Up etkinliğindeki kısa performansları ile sevilen, komedyen Gökhan Ünver sahnedeydi.

Gökhan Ünver’in sahne performansının ardından, Mersin’in lezzetli mezelerinin ve yemeklerinin sunulduğu keyifli ve bol sohbetli bir akşam yemeği ile toplantının 2. günü sonra erdi.

İş ve Seyahat Bir Aradaydı!

13. Europcar Ofisler ve Lisansiyeler Toplantısı, iş ve seyahati bir araya getirdi.  Toplantının 3. gününde Tarsus’a hareket eden misafirler, Kleopatra Kapısı, Kırkkaşık Bedesteni, St. Paul Kuyusu ve Tarsus Şelalesi’ni gezdiler. Bir önceki gün düzenlenen uzun ve verimli toplantının yorgunluğunu Tarsus gezisinde atan lisansiyeler, bir sonraki sene buluşmak üzere Mersin’e veda ettiler.

Toplantıya ait tüm sunumları ve fotoğrafları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Fotoğraflar için buraya tıklayın, sunumlar için buraya tıklayın.